Športové priestory

V  minulosti mali Košice 4 jazdiarne. Jednou z nich bola jazdiareň takmer v centre mesta, na Hviezdoslavovej ulici. Dnes je z nej športová hala. Zvonka vyzerá skoro v pôvodnom stave, tak ako ju v roku 1886 vybudovali, ale vnútri je už rozdieľov viac. Za socializmu boli jazdiarne pre armádu čoraz menej zaujímavé, preto sa z tejto budovy v roku 1956 stalo účelové zariadenie Československého zväzu telesnej výchovy. Účelové zariadenie teda dostalo aj nové sociálne zariadenia, tribúny, parkety, osvetlenie, ozvučenie, kúrenie. Neskôr upravili halu na hádzanú, čiže rozšírili jej hraciu plochu na terajších 40 x 20 metrov. Do vybudovania zimného štadiónu sa z nej stala najväčšia krytá hala v Košiciach. V rámci basketbalu zažila športová hala víťazný comeback v roku 2004, keď sa Košice stali majstrom Slovenska, a preto sa v nej hrala euroliga.

Dnes je kultúrno-spoločenským, ale najmä športovým stánkom. V ostatných rokoch je domovským sídlom úspešných basketbalistiek Good Angels Košice. Okrem zástupcov tzv. „palubovkových“ športov pravidelne otvára ANGELS ARÉNA svoje brány aj zápasníkom, kulturistom alebo kick-boxerom.

V ANGELS ARÉNE sa okrem športových podujatí pravidelne organizujú aj kultúrne a spoločenské akcie. Jej hľadisko pravidelne zapĺňajú fanúšikovia protagonistov slovenskej a českej pop scény, ako aj milovníci džezu.

Počas zápasov v basketbale alebo futbale pojme hľadisko ANGELS ARÉNY až 2 000 priaznivcov. Kapacita miest na sedenie počas hudobných koncertov je 1 400 divákov, no ďalších približne 500 si nájde svoje miesto priamo pod pódiom. Návštevníci majú v ANGELS ARÉNE možnosť občerstvenia v bufete alebo snack bare a k dispozícii sú im taktiež toalety, ktoré sa nachádzajú vo vestibule haly, resp. pod snack barom.

Organizátori športových, kultúrnych a spoločenských podujatí majú v ANGELS ARÉNE k dispozícii osvetlenie spĺňajúce normy výroby farebných televíznych prenosov, klimatizáciu zabezpečujúcu cirkuláciu vzduchu (nie chladenie alebo vykurovanie), prípojky elektrickej energie bez problémov zvládajúce aj zvýšený odber energie (napr. pri osvetľovaní a ozvučovaní koncertov), ale taktiež aj už nainštalované ozvučenie či bezdrôtové pripojenie na internet (počas športových podujatí).