Svetový deň remesiel na Hrnčiarskej ulici

12. júna oslavujú remeselníci po celom svete významný sviatok - Svetový deň remesiel. Košice sa, ako jedno z mála miest, môžu popýšiť unikátnou uličkou, v ktorej žijú a tvoria remeselníci so zlatými rukami a kreatívnymi nápadmi. V piatok 18. 6. o 9.00 hodine sa Hrnčiarska ulička v centre Košíc zmení na malé remeselné centrum, kde si návštevníci budú môcť obzrieť i vyskúšať tvorbu tamojších remeselníkov.

Kováč - Vepi Eperješi vám ukáže, ako čaruje s kováčskou vyhňou a obdivovať budete môcť jeho fantáziu či zručnosť.

Stolár - Peter Pál z Hoblina Gallery vás privíta vo svojich priestoroch, kde vám pohľad spočinie na jedinečných umeleckých výtvoroch. Nenapodobiteľnú atmosféru nasajete prostredníctvom návštevy zaujímavého ateliéru či lahodnej kávy v umeleckej galérii.

Hrnčiar - manželia Macákovci si pre vás pripravili ukážky z hrnčiarskeho remesla. Tí zručnejší si budú môcť vyskúšať, že práca s hrnčiarskym kruhom nie je vôbec jednoduchá.

Bylinkárka - v kráľovstve byliniek pani Bodnárovej nájdete najrozmanitejšie druhy čajov a byliniek z celého sveta. Voňavá ochutnávka vás príjemne naladí a na základe dlhoročnej tradície v poradenstve a diagnostike zdravia, zdravej výživy či prevencie získate zaujímavé informácie.

Brašnár - v brašnárstve pána Kočíka vás upúta nádherná vôňa kože, ktorá sa vznáša nad ručne robenými výrobkami. Jeho šikovné ruky si poradia s akoukoľvek požiadavkou, ktorú zhmotnia do finálnej podoby.

Pekár - Raňajkáreň Rozprávka s antikvariátom vám ponúkne nielen chutné raňajky. Príďte si posedieť do útulnej kaviarničky a vychutnávajte si jedinečnú atmosféru Uličky remesiel.