Maratónsky víkend - obchádzkové trasy

Prvý októbrový víkend v Košiciach je už tradične zasvätený históriou opradenému Medzinárodnému maratónu mieru. Nebude tomu inak ani tento rok. Súčasťou tohto veľkolepého športového podujatia je aj bohatý program, ktorý nájdete tu.

Nezabudnite však na množstvo dopravných obmedzení, ktoré budú v rámci Košíc zhoršovať dopravnú situáciu, a to hlavne v nedeľu 3. 10. 2021. Aby ste sa vyhli zbytočnému stresu pri presúvaní sa po meste, prinášame vám hlavné obchádzkové trasy.

Všetkým športovým nadšencom želáme nezabudnuteľný zážitok a radosť z podaného výkonu.

Hlavné obchádzkové trasy počas MMM, v nedeľu 3. 10. 2021 

SMER  Prešov - Centrum a opačne

  • Z diaľnice od Prešova sa autom dostanete po odbočenie do Tesca a mestskej časti Džungla, prípadne cez Rampovú ul. do širšieho centra.
  • Vozidlá prichádzajúce po Palackého ulici do centra budú odklonené smerom na ul. Protifašistických bojovníkov smer železničná stanica. Cez Svätoplukovu ul. - Alvinczyho - Slovenskej jednoty - Alešovo nábrežie - Odborárska - Študentská – je umožnený výjazd na Hlinkovu ul. a smer Prešov.

Smer Južná trieda od Barce

  • Z Južnej triedy bude umožnený prejazd Jantárovou ulicou až na križovatku s ulicou Palackého. Na tomto úseku, od Palackého ulice nebude umožnená cestná premávka vozidiel smerom na Južnú triedu.

Smer od Železníkov na Rastislavovu

  • Z Gemerskej ulice vás odklonia na Rastislavovu smerom na Juh. Oproti vám, od Holubyho ulice, pobežia maratónci.

Smer po Moldavskej do centra

  • Vozidlá odklonia na križovatke Žižkova - Kuzmányho.                                                

Smer Podhradová cez Vodárenskú

  • Vodárenská je dočasným DZ jednosmerná od Hlinkovej v smere na Podhradovú (v opačnom smere bežia maratónci). Sťažený bude prejazd križovatkou Kostolianska cesta – Cesta pod Hradovou (len podľa pokynov polície).

Smer z Terasy ku amfiteátru

  • Autom prejdete Festivalové nám. a do centra po Kuzmányho ulicu. Po Kuzmányho ulici až ku križovatke Štúrova - Moldavská - Žižkova.

Smer Margecany, Spišská Nová Ves,

  • Z Tr. SNP pred Festivalovým nám. je umožnený prejazd do protismeru cez koľajište v smere na ulicu Watsonovu. Watsonova ulica je rozdelená dopravnými kužeľmi. Jazdné pruhy smerom ku Komenského ulici sú vyhradené pre bežcov. Na opačnej strane bude obojsmerná premávka po ulicu Hurbanovu. Odbočením na ulicu F. Urbánka sa vozidlom dostanete z mesta od - do Čermeľa, na Podhradovú a v smere Margecany, Spišská Nová Ves.

Smer Kysak, ZOO Kavečany

  • Premávka presmerovaná na Kostolianskej ceste cez železničné priecestie do Ťahanoviec na Magnezitársku ulicu. Po tejto trase cez Magnezitársku sa dostanete z mesta na smer Kysak do mesta. Na vyznačenej odbočke po účelovej komunikácii je prístup do ZOO Kavečany.